Lijecnicka blagajna

1. siječnja 2015. na snagu su stupili novi propisi koji uvelike proširuju opseg ljudi koji vode gospodarsku kampanju, a koji će ovisiti o obveznim evidencijama na blagajni posnet bingo hs ej. S obzirom na trenutni faktor, mnoge će jedinice morati kupiti blagajne. Tu je mladi rashod. Budući da su prodavači blagajni svjesni da će biti kupaca bez obzira na njihovu vrijednost, oni zapravo neće uništiti cijene. Stoga se mogu karakterizirati visokim troškovima za ulagače koji kupuju blagajne. Jeste li znali, međutim, da poduzetnici koji ga prvi put kupuju mogu dobiti povrat novca za kupnju blagajne?

Prema čl. 111 odjeljak 4 osobe koje kreiraju evidenciju o kupnji i dospjelim porezima na fiskalni iznos, mogu od poreza odbiti troškove nastale za kupnju svake blagajne u iznosu od 90% njezine vrijednosti, ali ne više od 700 PLN.Što trebam učiniti da dobijem povrat kupnje u blagajni? Porezni obveznik u ovom projektu mora vratiti pisanu obavijest u kojoj će se informirati o broju kupljenih blagajni. Prikupljaju ih predstojnici nadležnog poreznog ureda. Dakle, treba ga stvoriti prije nego što zabilježi prodani materijal za uključeni iznos. Imajte na umu da ako taj trenutak premašimo, nećemo dobiti povrat novca, pa vrijedi pripaziti na vrijeme. Spomenimo i posljednje da ako smo samo jedna blagajna, ne moramo je prijavljivati ​​na posebnom obrascu - dovoljno je to učiniti na obrascu koji se odnosi na obavijest o mjestu ugradnje blagajne. To se može otkriti očito, ali vrijedi zapamtiti da će temelj za povrat novca za kupnju financijske blagajne biti potvrda (ili novi dokaz o kupnji. Držimo ga.Kako ukazuje na problem povrata kupnje blagajne kod uspjeha obveznika PDV-a? Napominjemo da porezni obveznici PDV-a mogu podmiriti kupnju blagajne samo u ugovoru o PDV-u za razdoblje u kojem su započeli bilježiti prodaju na blagajni. Kad se računa s mjesečnom tehnologijom, porezni obveznik PDV-a može uzeti 25% (ali ne mnogo više od 175 PLN poreza dodijeljenog na račun, u obliku kada postoji višak poreza plaćenog preko dospjelog. U cijeloj situaciji, obveznik PDV-a, koji računa kvartalno, može računati na 50% iznosa, ali ne više od 350 PLN.